8 Najlepszych treningów typu sztanga, aby zbudować siłę i wytrzymałość

Siłowanie i fitness

Trening siłowy stał się jednym z najbardziej popularnych treningów dla każdej osoby, a jeśli szukasz idealnego treningu, to typ sztangi jest najlepszy. W poprzednich dniach, podnoszenie ciężarów było uważane za męską działalność, ale dziś jest to jeden z najbardziej popularnych treningów dla kobiet.

Większość kobiet nie może znieść bycia słabą, a w celu zbudowania silnego ciała wybierają trening typu sztanga, który jest najlepszym sposobem na uczynienie ciała silnym i potężnym.

Istnieje wiele rodzajów treningu typu sztanga, ale nie wszystkie z nich pomogą Ci zbudować siłę i wytrzymałość, ale jeśli szukasz najlepszego, to jesteś na właściwym miejscu.

Oto 8 najlepszych treningów typu sztanga, które pomogą Ci zbudować silne ciało.

Przysiady ze sztangą

Jest to jeden z najlepszych treningów do budowania siły. Musisz stanąć na sztandze, a następnie przykucnąć przez 45 do 60 sekund. Twoje kolana powinny być zgięte, ale musisz zachować proste plecy.

Jeśli chcesz zbudować silne nogi, to jest to najlepszy trening dla Ciebie. W tym treningu, trzeba zrobić 5 do 10 zestawów 15 powtórzeń dla każdej nogi.

Wypady ze sztangą

Jest to kolejny najlepszy trening do budowania siły. W tym treningu, trzeba podnieść sztangę przed sobą, a następnie obniżyć go na kilka razy. Jest to jedno z najlepszych ćwiczeń na zbudowanie silnych pleców.

Jeśli napotykasz problemy podczas wykonywania wypady, możesz trzymać sztangę w rękach i wykonywać ruch jak zwykle. Możesz również użyć maszyn wagowych do wykonania tego ćwiczenia.

Wiosła ze sztangą

Jest to najlepszy trening na zbudowanie siły w ramionach i barkach. Musisz położyć się na ławce i trzymać sztangę w rękach.

Musisz podnieść ją w górę i w dół przez kilka razy, ale musisz utrzymać łokcie pod kątem 90 stopni.

Wyciskanie sztangi na ławce

Wyciskanie sztangi na ławce jest jednym z najlepszych treningów na budowanie mięśni klatki piersiowej i ramion.

Musisz położyć się na ławce i trzymać sztangę w rękach.

Musisz podnieść ją w górę i w dół przez kilka razy, ale musisz utrzymać łokcie pod kątem 90 stopni.

Martwy ciąg ze sztangą

Martwy ciąg ze sztangą jest jednym z najlepszych ćwiczeń na budowanie pleców.

W tym ćwiczeniu musisz podnieść sztangę w powietrzu i utrzymać ją przez kilka razy.

Jeśli chcesz zbudować silne plecy, to musisz wykonywać ten trening przez co najmniej 12 do 15 powtórzeń.

Wnioski:

Są to najlepsze treningi typu sztanga do budowania siły i wytrzymałości. Więc jeśli szukasz idealnego treningu, to spróbuj tych treningów i ciesz się wspaniałymi rezultatami.