Deadlift vs Squats – Który jest lepszy dla Twoich pleców?

Siłowanie i fitness

Jeśli jesteś fitness freakiem, to na pewno jesteś fanem podnoszenia ciężarów. Ale czy kiedykolwiek myślałeś o wpływie deadlift na kręgosłup?

Deadlift to rodzaj ćwiczenia, które działa na dolną część pleców. Musisz stanąć prosto na podłodze, podnieść sztangę rękami i wstać. Jest to najlepszy sposób na zwiększenie siły nóg.

Przysiad jest innym rodzajem ćwiczenia, które będzie pracować nad dolną częścią pleców. Musisz stanąć na podłodze i trzymać kolana zgięte pod kątem 90 stopni. Podnieś kolana i przytrzymaj sztangę rękami. Teraz opuść sztangę na ziemię, uginając kolana i trzymając plecy prosto. Możesz zobaczyć różnicę między tymi dwoma ćwiczeniami, ale jeśli masz ból pleców i chcesz poprawić zdrowie pleców to deadlift jest najlepszą opcją dla Ciebie.

Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć, że który z nich jest lepszy dla twoich pleców, to odpowiedź brzmi: deadlift. Deadlift to świetny trening, który pomoże Ci wzmocnić całe ciało. Podkręci twój metabolizm, wzmocni nogi, tyłek i rdzeń.

Ale jeśli chcesz wiedzieć, że który z nich jest lepszy dla twoich pleców, to odpowiedź jest squat. Wzmocni również twoje nogi, tyłek i rdzeń, ale deadlift jest bardziej korzystny dla twoich pleców.

Wnioski:

Jak widać, deadlift jest bardziej korzystny dla twoich pleców niż squat, jeśli chcesz uzyskać niesamowite zdrowie pleców, to powinieneś regularnie wykonywać deadlift.