Jak utrzymać silne i zdrowe plecy?

Siłowanie i fitness

Jest tak wiele osób, które mają ból pleców, ale nie wiedzą, że ból pleców jest rzeczywiście spowodowane przez słabość mięśni i kości. Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, to nie martw się, bo jest rozwiązanie dla Ciebie.

Pull ups są najlepszym ćwiczeniem na wzmocnienie górnej części pleców i ramion. Pull ups to jedyne ćwiczenie, które da Ci kompletny trening pleców.

Nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu do wykonywania podciągnięć, wystarczy drążek do podciągania, krzesło i ręcznik. Zacznij od krzesła i ręcznika na podłodze, złap drążek do podciągania i usiądź na krześle.

Najpierw musisz zacząć od pojedynczego podciągnięcia, więc chwyć drążek i wygnij ciało do tyłu, następnie stań prosto i przytrzymaj drążek, po czym wróć do pozycji wyjściowej.

Następnie należy wykonać dwa podciągnięcia w tym samym czasie, czyli złapać drążek i wygiąć ciało do tyłu, następnie stanąć prosto i przytrzymać drążek, po czym wrócić do pozycji wyjściowej.

Kolejnym krokiem jest wykonanie trzech podciągnięć w tym samym czasie, a więc złapanie drążka i wygięcie ciała do tyłu, następnie stanie prosto i trzymanie drążka, po czym powrót do pozycji wyjściowej.

Następnie należy wykonać cztery podciągnięcia w tym samym czasie, czyli złapać drążek i wygiąć ciało do tyłu, następnie stanąć prosto i przytrzymać drążek, po czym wrócić do pozycji wyjściowej.

Wreszcie musisz zrobić pięć podciągnięć w tym samym czasie, więc chwyć drążek i wygnij ciało do tyłu, a następnie stań prosto i trzymaj drążek, a następnie wróć do pozycji startowej.

Jeśli jesteś początkujący to najlepszy rezultat uzyskasz jeśli zastosujesz się do powyższych kroków i wykonasz je 20 razy, ale dla osób zaawansowanych musisz wykonać je 30 razy.

Wnioski:

Wykonując powyższe kroki, będziesz w stanie wzmocnić plecy, ramiona i barki. To ćwiczenie da ci kompletny trening pleców.