Zdobądź kondycję w zaledwie dwie minuty dziennie

Siłowanie i fitness

Trening obwodowy to najlepsza forma ćwiczeń, która poprawi Twój układ sercowo-naczyniowy i pomoże Ci schudnąć. Jest to połączenie różnych form ćwiczeń, takich jak podnoszenie ciężarów, cardio, joga i rozciąganie, aby wzmocnić twoje ciało.

Jest to rodzaj ćwiczeń, które stały się bardzo popularne, ponieważ są skuteczne, proste i nie wymagają żadnego sprzętu. Zacznijmy więc omawiać najlepsze treningi treningu obwodowego, które pomogą Ci uzyskać sprawność w ciągu zaledwie dwóch minut dziennie.

Podnoszenie ciężarów

Jest to najprostsze ćwiczenie, które buduje mięśnie, a także pomaga spalić tłuszcz. Aby to zrobić, będziesz musiał użyć ciężarów, które mają około 5 do 8 kilogramów.

Zacznij od przysiadu ze sztangą i wykonaj 10 do 12 powtórzeń tego ćwiczenia. Po tym możesz przejść do wyciskania na ławce i wykonać 10 do 12 powtórzeń tego ćwiczenia. Zrób to samo dla overhead press, a następnie wykonaj 10 do 12 powtórzeń rzędu. Wreszcie, możesz przejść do deadlift i zrobić 10 do 12 powtórzeń z niego.

Cardio

Będziesz musiał wykonać ćwiczenia aerobowe dla tego typu obwodu. Wybierz trening cardio, który nie będzie dla Ciebie zbyt trudny i wykonuj go przez co najmniej 30 do 45 minut.

Na przykład możesz spróbować bieżni, jazdy na rowerze, biegania, pływania, eliptycznego i innych.

Joga

Joga jest również dobrą opcją dla treningu obwodowego. Będziesz musiał wykonać prostą rutynę jogi, na przykład możesz spróbować rutyny przepływu. Będziesz musiał utrzymać swoje ciało prosto podczas wykonywania tego i trzeba będzie skupić się na oddychaniu.

Rozciąganie

Jest to kolejny ważny element treningu obwodowego, ponieważ pomoże Ci uczynić swoje ciało silnym. Tak więc, trzeba będzie rozciągnąć swoje ręce i nogi przez 2 do 3 minut.

Wnioski:

Tak więc, łącząc te cztery komponenty razem, będziesz w stanie uzyskać kondycję w zaledwie dwie minuty dziennie. Ale pamiętaj, nie przesadzaj i jeśli czujesz jakikolwiek dyskomfort to lepiej przerwać ćwiczenia.